Časté močenie je varovanie

Záleží vám na vašom zdraví? Sú ukazovatele, ktorými vám vaše telo dáva jasne najavo, že s ním nemusí byť niečo v poriadku. Jedným z varovných signálov môže byť časté močenie. Zatiaľ čo u mužov to môže byť signál problémov s prostatou, u vás žien sa môže jednať o niečo celkom iné.

Problémy s obličkami

Vylučovacie ústrojenstvo vášho tela je pomerne komplikované. Je preto potrebné venovať pozornosť tomu, či s ním nie je niečo v poriadku. Keď sa u vás objavuje časté močenie, môže to byť ukazovateľ toho, že nie je niečo v poriadku s vašimi obličkami. Ak ste len prechladla, problém môže rýchlo odznieť. Keď je stav spojený s častým močením dlhodobý, a to aj keď toľko nepijete, odporučíme vám byť na pozore. Môže sa jednať o rôzne problémy s obličkami.

Rizikom je aj cukrovka

Cukrovka je choroba, ktorá je v posledných rokoch tou, u ktorej raketovo stúpa počet pacientov a pacientok. Je to okrem iného dané aj životným štýlom, ktorý súvisí aj so zlým stravovaním. Preto by ste mali byť na pozore. Nielen v tom smere, že budete žiť zdravo, ale aj v tom smere, že budete pozorovať, ako často chodíte močiť. Častá návšteva záchodu totiž môže znamenať aj to, že to s vaším krvným cukrom nie je úplne dokonalé. V takom prípade odporučíme navštíviť lekára, ktorý vykoná krvné testy. Tie už vám následne povedia, ako na tom ste.

Môže to byť aj nádor

Nechceme hneď strašiť, pretože nádory môžu byť zhubné aj nezhubné. Rovnako tak sa nemusí hneď jednať o tento problém. Každopádne pre úplnosť na neho rozhodne zabúdať nesmieme. Pokiaľ sa jedná o nádor, tak je jeho umiestnenie najčastejšie spojené s močovým mechúrom. Nielen, že najprv dôjde k tomu, že na toaletu budete chodiť častejšie ako predtým. Pomerne jasným ukazovateľom, že je najvyšší čas spojený s návštevou lekára, je aj to, že sa v moči objaví trocha krvi. To už je naozaj chvíľa, kedy treba byť na pozore.

Publikované: 25. 03. 2019

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková