Vianočné darčeky pre krajčírky

Máte doma mamičku, babičku, sestru alebo manželku, ktoré milujú šitie a všetko, čo k nemu patrí? Patríte k tým, ktoré za socializmu s napätím čakali na každé ďalšie číslo Burdy, aby získali nový strih a ušili si niečo pekné na seba? Dávate ešte aj dnes prednosť originalite pred konfekciou? Potom sa iste nezaobídete bez šijacieho stroja. Šijacie stroje sa môžu stať ich najlepšími priateľmi a dôverníkmi. Uľahčia a zrýchlia prácu, žiadna šikovná krajčírka sa bez nich jednoducho nezaobíde. Ako vianočný darček budú na nezaplatenie. Pre začínajúce šičky možno odporučiť šijací stroj Brother BN 27 (2700), ktorý disponuje 27 programami, vrátane gombíkovej dierky, voľne nastaviteľnej dĺžky a šírky stehov, navliekača nite do ihly, spätného šitia, zapošívania, šitia dvojihlou, voľného ramena a LED osvetlenia.

Zlatá stredná cesta

Komfortné šitie, a-la zlatá stredná cesta sprostredkuje šijací stroj Lada H73A, ktorý má jednoduchú obsluhu, obohatenú o rad nových funkcií, najmä o automatický odstrih hornej a spodnej nite. Stroj umožňuje automatické šitie siedmich druhov gombíkových dierok, abecedy a navyše má veľký výber ozdobných stehov. Pre najnáročnejšie krajčírky sa hodí profesionálna značka JUKI, ktorá na trh uviedla šijací stroj JUKI HZL-NX7 Kirei. Vyniká obrovským pracovným priestorom 304x120 mm, a preto je vhodný pre patchwork a quiltovanie.

Overlocky a coverlocky

Ešte o level vyššie sú potom overlocky a coverlocky. Overlock sa používa na kvalitné obnitkovanie a orezanie pružných úpletov. Švy sa finálne otočia dovnútra, aby neboli viditeľné. Coverlock dokáže zakončiť okraje zospodu špeciálnym krycím čiže prádlovým stehom. Používa sa na úpravu dĺžky rukávov, teplákov alebo tričiek, kedy sa úpletový materiál ohne, prešije dvoma rovnými stehmi a na rube spojí slučkami. Vianoce sú obdobím, kedy sa majú plniť sny a priania. Ak medzi tie vaše patrí stáť sa sebestačnými v príprave i tvorbe odevov a textílií, neváhajte si o šijacie stroje napísať Ježiškovi ešte dnes.

Publikované: 24. 11. 2020

Kategória: Ostatní

Autor: Tereza Havelková