Zbavte sa pocitu ťažkých nôh ľahko a jednoducho: Ako na to?

Pocit ťažkých nôh je dnes veľmi bežný nielen u starších, ale aj mladších ročníkov. Ide o známy pocit, kedy sú nohy veľmi bolestivé a častokrát vzniká aj opuch či kŕče. Ak aj vy máte niektoré z týchto príznakov, pravdepodobne ide aj u vás o pocit ťažkých nôh. Ako sa ho však čo najefektívnejšie zbaviť?

Za pocitom ťažkých nôh môže byť viacero faktorov. Napríklad, môže ísť aj o žilovú nedostatočnosť, prípadne iné pridružené ochorenie. Dôvodom je nesprávne fungovanie vašich žíl. Napríklad, keď nedochádza k správnemu prúdeniu odkysličenej krvi späť do srdca. Kedy však takýto stav nastáva? Najmä v situáciách, ktoré sú spojené s nadmerným a dlhým sedením, prípadne státím, môže ísť aj o genetickú predispozíciu alebo stratu pružnosti žilových stien.

Užívajte výživové doplnky

Našťastie, v súčasnej dobe sa vyrába viacero produktov, ktoré sú určené na zbavenie sa pocitu ťažkých nôh. Pri ich výbere sa však nezabúdajte zamerať na zloženie a kvalitu prevedenia. My odporúčame výživový doplnok s názvom Gaštan plus, ktorý je od výrobcu Naturvita. Účinne zbavuje pocitu ťažkých nôh, ale okrem toho prináša aj ďalšie zdravotné benefity. Napríklad, napomáha pri udržiavaní správnej cirkulácie krvi v cievach, pomáha pri čistení ciev a je veľmi účinný aj čo sa týka podpory v rámci pružnosti kĺbov.

Pite dostatok vody

Ak sa chcete efektívne zbaviť pocitu ťažkých nôh, mali by ste dodržiavať pravidelný pitný režim. Denne preto vypite aspoň 2 litre čistej vody. Uvidíte, že sa hneď budete cítiť lepšie. Pre zbavenie sa pocitu ťažkých nôh sa odporúča aj obmedziť konzumáciu alkoholu a nefajčiť. Nezabúdajte tiež dbať na vyváženú a plnohodnotnú stravu. Tá by mala obsahovať čo najviac vitamínov a minerálov. Do jedálnička preto zaraďte viac ovocia, prípadne aj zeleniny.


Publikované: 07. 08. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Petra Tomanová