Ako na povýšenie v práci

Ste vo svojej práci spokojná z hľadiska toho, že rozhodne nechcete meniť odbor ani firmu? Potom je potrebné premýšľať aj nad budúce perspektívou v danej konkrétnej firme. Zaujíma vás, ako na povýšenie v práci? Dáme vám tipy, ako ho získať.

Posúďte svoje pracovné nasadenie

Povýšenie v práci by určite chcela každá z vás. Je to ale reálne? Dobré je najprv objektívne zhodnotiť, ako sa v práci správate a aké je vaše pracovné nasadenie. Ak pôsobíte skôr dojmom, že ste tu z donútenia, pracujete na minimum a všetko je pre vás problém, dá sa očakávať, že nebudete tou pravou adeptkou na lepšiu pozíciu. Aj toto sa však dá zmeniť.

Vzdelávajte sa. To je cesta vpred

Väčšinou nie je problém zistiť, aké požiadavky sú kladené na výkon pozície, na ktorú sa chcete dostať. Ak hľadáte rady, ako na povýšenie v práci, zistite si ich a začnete sa vzdelávať. Ako s ohľadom na teoretické vedomosti, tak s ohľadom na znalosti praktické. Vďaka tomu budete zamestnancom, ktorý sa na danú pozíciu presne hodí. Navyše ste súčasťou firmy, čo je vždy veľké plus.

Buďte lojálni

Povýšenie v práci zvyčajne čaká hlavne lojálnych zamestnancov. Čo si pod niečím takým predstaviť? Keď je potreba, nerobí vám problém zaskočiť, alebo urobiť čokoľvek navyše. Zároveň však nebuďte osobou, ktorá si nechá všetko páčiť. Buďte lojálni a pomôžte, ale zároveň nebuďte niekým, s kým sa využíva. To zvyčajne nie je vlastnosť osoby na vyššej pozícii.

O povýšení si požiadajte. Najvyššie teraz

Žijeme v dobe, keď je najmenšia nezamestnanosť. A to je ideálna doba spojená ako so žiadosťami o vyšší plat, tak s žiadosťami o povýšenie. Ak sa neuvoľnilo žiadne miesto, zvyčajne vám nebude vyššie pozície ponúknutá. Preto si o nej musíte povedať. Dáte tak najavo nielen svoju schopnosť byť vodcovský typ, ale týmto dotazom dáte aj najavo, že máte ambície spojené s kariérnym rastom. A to je u každého zamestnanca plus.

Publikované: 20. 02. 2019

Kategória: Kariéra a financie

Autor: Tereza Havelková