Garáž: Na čo všetko treba myslieť pri zariaďovaní garáže?

Garáž rozhodne neslúži len pre vaše vozidlo. Predstavuje tiež dôležitý bezpečnostný prvok, chráni ho pred prípadným poškodením, šetrí váš čas aj námahu, pretože nemusíte riešiť námrazu na oknách ani studený motor. A navyše, automobil nijako nenarúša vašu príjazdovú cestu ani dvor, je totiž pekne "uprataný" a nikde neprekáža.

Príjazdová cesta ku garáži

Vychádzanie a vjazd do garáže predstavuje pre mnohých z nás každodennú rutinu. Preto by sme už pri budovaní príjazdovej cesty mali myslieť na to, aby bola čo najpohodlnejšia. Medzi cestou a vjazdom do garáže by malo stáť čo najmenej prekážok, zrejme totiž nebudete mať náladu každý deň jazdiť slalom medzi záhonmi. Samotná cesta k nej by mala byť krátka, rovná, dostatočne pohodlná a praktická, a to bez ohľadu na počasie. Štrkový, holý ani trávnatý povrch, v ktorom by mohlo vaše auto zapadnúť nebude to pravé. Ideálnaje cesta betónová alebo asfaltová, použiť môžete aj dlažbu, ktorá je o niečo živším dizajnovým prvkom.

Umiestnenie garáže

Najobvyklejším a najobľúbenejším riešením situovania garáže je v dome, konkrétne naprízemí. Je dôležité, aby umiestnenie garáže vychádzalo z celkovej koncepcie riešenia domu, z jeho usporiadaniaa konštrukcie. Medzi najväčšie výhody patrí prepojenie so vstupnými priestormi. Vďaka tomu nemusíte v nevľúdnom počasia vôbec vychádzať von, ale bez problémov prejdete z garáže do obývačky.

Vzhľad garážovej brány

Netreba zabúdať ani na samotnú garáž. Veľkosť garážovej brány by mala byť prispôsobená rozmerom vášho vozidla, aby ste z nej mohli pohodlne vychádzať a zachádzať, nepočítali milimetre ani neohýbali zrkadla. S ohľadom na priestor je treba voliť tiež typ brány. Ak máte miesta málo, potom nešliapnete vedľa s rolovacími alebo sekčnými garážovými bránami, ktorá sa zasúvajú nahor pod strop. Opomenúť nesmiete ani ich dizajn, vďaka ich veľkosti ich totiž nikto neprehliadne. Nič nepokazíte osvedčenou klasikou a neutrálnymi farbami, ak chcete ale niečo naozaj extra, vyskúšajte potlač garážových brán. Vďaka tejto unikátnej technológii si na dvere môžete vytlačiť čokoľvek, vrátane obrázkov, fotografií či nápisov. A taký originálny kúsok rozhodne nikto z okolia neprehliadne!

Publikované: 26. 06. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková