Klesajúce teploty? Oblečte sa štýlovo do každého nečasu

Zima je definitívne tu a s ňou aj aktuálne módne trendy. Nechajte sa inšpirovať a zaobstarajte si všetky potrebné kúsky, ktoré vás zahrejú aj počas najchladnejších dní. Zimné dámske bundy, topánky, aj nevyhnutné doplnky v podobe šálov a čapíc – nečakajte a buďte pripravená už dnes!

Zimná dámska bunda

Čím väčšia, tým lepšia. Vypasované bundičky nechajte túto sezónu pokojne v skrini. Hlavné slovo majú totiž oversize dámske bundy. Svoj boom prežívajú najmä objemné prešívané kúsky. Vyberať môžete medzi ich skrátenými verziami alebo dlhými strihmi siahajúcimi až pod kolená. Horúcim trendom sú tiež dlhé prešívané vesty. Košeľové dámske bundy stále nepovedali svoje posledné slovo a ich zateplené alternatívy nájdete aj v zimných kolekciách. Čo sa týka farieb, neutrálne odtiene podčiarknu vašu ženskosť, ale báť sa nemusíte ani sýtejších, rovnako, ako ani nápaditých metalických odtieňov.

Topánky pre váš módny krok

Hovorí vám niečo pojem flatforma? Tento trend nás sprevádzal už v lete a pobudne s nami aj v zime. Flatformy predstavujú moderné topánky na vysokej, rovnej platforme, ktoré nájdete v rôznych obdobách – vysoké, členkové, na šnurovanie aj na zips. Ich obdobou sú topánky na vysokej platforme s pridaným podpätkom. Ďalšou stálicou, ktorá nás sprevádza do zimy, sú topánky kombinované s látkovou časťou. Ani v jednom zo spomenutých prípadov určite nešliapnete vedľa.

Pletené doplnky

Bundy a topánky sú základ, no v zimných mesiacoch sa určite nezaobídete ani bez potrebných doplnkov. Huňaté šály, čiapky aj rukavice – tento rok nestratíte štýl ani počas najchladnejších dní. Oversized sa totiž nesie aj v znamení zimných doplnkov. Zamerajte sa na dlhé objemné šály, prípadne tzv. tunely. Doplňte ich o hrubú pletenú čiapku s brmbolcom alebo zvoľte jemnejšiu alternatívu v podobe tenkého úpletu. Nezabudnite na rukavice – okrem klasických sa o slovo hlásia retro palčiaky.

Publikované: 20. 12. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková