Máte suché a krepovité vlasy ako bez života? Takto tento problém vyriešite!

Suché vlasy ako bez života v dnešnej dobe trápi skutočne veľké množstvo ľudí. Dôvodom zhoršenia stavu vlasov môže byť nesprávna životospráva, nedostatočná či zlá hygiena vlasov a konzumácia nezdravých potravín. My vám poradíme, ako zabojovať s týmto problémom a zlepšiť stav vlasov rýchlo a efektívne! Tak, poďme sa na to pozrieť.

V prvom rade by ste mali vždy prísť na príčinu vašich suchých a krepovitých vlasov. Rozhodne na tom záleží, pretože sa od dôvodu môžete odraziť a vyriešiť ho tak čo najrýchlejšie, najefektívnejšie a s čo najlepšími dosiahnutými výsledkami. Samozrejme, v niektorých prípadoch môže ísť o genetickú predispozíciu, no aj v takejto situácii máte možnosť napraviť, prípadne aspoň zlepšiť stav vlasov.

Užívajte výživové doplnky

Pravdepodobne ste už neraz zachytili, že v dnešnej dobe sa vyrába skutočne veľké množstvo výživových doplnkov s obsahom účinných zložiek. Výborným riešením je v tomto prípade Biosil od českého výrobca Naturvita, ktorý podporuje zdravie vlasov. Pri dlhodobom a pravidelnom užívaní budú krásne, zdravé a žiarivé, bez rozštiepených končekov či krepovatenia.

Pite dostatok vody

Je jasné, že pokiaľ nebudete piť dostatok vody, nebudete zdraví a vaše vlasy budú v zlom stave. Predsa len, organizmus potrebuje dostatok vody na to, aby fungoval správne. Preto dodržiavajte pitný režim a každý deň vypite 2 – 3 litre čistej vody alebo bylinkového čaju. Množstvo záleží aj od vašej výšky a hmotnosti.

Používajte vhodné prípravky

Áno, záleží aj na tom, aké prípravky na vlasy používate. Pri ich výbere prihliadajte hlavne na zloženie. To by malo byť čisto prírodné a nemalo by zahŕňať chemické či toxické zložky. Taktiež si dávajte pozor na to, ako postupujete pri umývaní vašej koruny krásy. Ak zanedbáte správny postup, vaše vlasy budú naďalej suché.

Publikované: 14. 02. 2023 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková