Prinieslo si vaše dieťa zo škôlky nádchu? Spoľahlivo mu pomôže inhalácia

Kto z nás by nepoznal pocit, keď ráno odovzdáte do škôlky zdravé dieťa, a popoludní preberáte prechladnutého maróda, ktorý má plný nos? Nádcha a kašeľ sú najčastejšími ochoreniami našich malých detí. Pritom predchádzať im môžeme s pomocou inhalátora. A s ním nádchu a kašeľ tiež porazíme, keď sa už objavia.

Inhalátor, ktorý si vaše dieťa obľúbi

Možno patríte k tým, ktorí si pamätajú inhalátor ako odstrašujúci prístroj, ktorý bol maximálne hlasný, vrnel, pre malé deti bol strach naháňajúci. Dnes už sú takéto monštrá preč. Kúpiť si môžete inhalátor PHILIPS Innospire Go, ktorý sa skladá len z dvoch častí, a tak ho poskladá ktokoľvek. Tiež je úplne tichý, rýchly, prenosný a netrčia z neho žiadne hadičky ani káble.   Akonáhle dieťa doinhaluje, stačí ho rozložiť a hlavicu opláchnuť pod horúcou tečúcou vodou. Následne ju vyvarte alebo použite sterilizátor. Na sterilovanie nielen hlavice inhalátora, ale aj detských flašiek a cumlíkov vám výborne poslúži parný sterilizátor Philips Avent. Na dôkladné vyčistenie všetkého určeného na sterilizáciu môžete použiť aj pekarbonát sodný, ktorý odstráni všetky usadeniny aj tie od tvrdej vody.

Rehabilitácia pre malých aj veľkých

Inhalácia riedi hlieny, a tie je potom potrebné dostať z tela von. Dieťa musí smrkať a vykašliavať. Môžete mu dať slamku s pohárom s vodou, a do nej bude fúkať a robiť bublinky. Alebo môže hopsať na veľkej lopte. Obe činnosti majú povzbudiť vykašliavanie. Dokonca sú na trhu aj zábavné pomôcky, ktoré vám snahu o vykašliavanie uľahčia. Napríklad Flow-ball, Shaker (O-PEP) alebo pre väčšie deti Thereshold PEP. Posledná pomôcka je vhodná aj pre dospelých. Threshodl PEP obsahuje ventil s pružinou, ktorá vytvára odpor a pozitívny tlak. Tým otvára dýchacie cesty a pomáha pri odstraňovaní hlienov. Vyskúšajte inhalátor, určite budete spokojní.

Publikované: 12. 01. 2022 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková