Ako zachrániť vaše obľúbené oblečenie

Škvrny a roztrhané oblečenie

Deti bývajú neposedné, občas nemotorné pri jedle a nie všetky škvrny od jedla idú vyprať. Neznamená to však, že tričká musia zostať len na doma, alebo letia do koša. Pomôcť vám môže šijací stroj. Cez škvrny, alebo dierky môžete vytvoriť jemnú nášivku, alebo našiť vášmu dieťaťu jeho obľúbeného hrdinu. Možností je nespočetné množstvo a záleží len na vašej kreativite. Navyše šijacím strojom môžete spraviť aj svoje obľúbené nohavice, ktoré sa predreli medzi stehnami.

Nepadnúci strih

Stojíte pri zrkadle a tešíte sa z vašej krásnej postavy, ktorú ste si ťažko vydobyli vo fitku. Radosť vám, ale skazí voľné oblečenie, ktoré vašu novú postavu skrýva. Nemusíte hneď bežať do obchodu a nechať stovky eur za nový šatník. Môžete si zaobstarať overlock a obľúbené kúsky si prešiť tak, aby dokonale sedeli na vašej postave. Obľúbené kúsky stačí zabrať overlockom po stranách a navyše vám látku nielen pevné zošije, ale aj začistí.

Príliš dlhé nohavice

Určite to poznáte. Našli ste si nohavice presne podľa vašich predstáv. V kabínke vás, ale čaká nemilé prekvapenie. Nohavice sú príliš dlhé. Štýl ohrnutých nohavíc už nie je in a zničiť si nové nohavice rozšľapaním nechcete. Nie je nič jednoduchšie, než použiť coverlock. Vytvorí vám šev, ktorý bezpečne udrží nohavice založené.

Nevýrazné zimné oblečenie

Dni sa skracujú a noci predlžujú. Za tmy vychádzate, za tmy sa vraciate domov a vaše zimné oblečenie sa príliš nezlučuje s pravidlami bezpečnosti na pozemných komunikáciách. Nemusíte však ihneď bežať do obchodu pre novú zimnú bundu s reflexnými prvkami. A nemusíte ani používať obyčajné reflexné pásky. Môžete si svoju bundu oživiť reflexnými prvkami, ktoré si sami vyrobíte. Pomôže vám s nimi rezací ploter. Spoločne s reflexnou nažehľovacou fóliou, si môžete vytvoriť svoj vlastný originálny dizajn, alebo môžete využiť šablóny, ktoré plotre už obsahujú. V ponuke nájdete aj šablóny s motívmi obľúbených hrdinov vašich detí, ktoré urobia z obliekania oveľa väčšiu zábavu, navyše sa deti potom môžu chváliť v škôlke, alebo škole ich jedinečným oblečením.

Publikované: 31. 08. 2020

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková