Chcete zlepšiť imunitu? Povieme vám, ako na to!

Imunitný systém je pre správne fungovanie organizmu nevyhnutný. Každý človek má inú úroveň imunity. Je však dobré, ak je čo najvyššia. Vtedy viete, že máte vyššiu šancu vyhnúť sa rôznym infekčným ochoreniam, vďaka čomu budete menej často chorí. Mať dobrý imunitný systém je skutočne veľmi výhodné. Preto, ak cítite, že ste stále chorí a máte ťažší priebeh ochorenia, viete, že s tým musíte niečo spraviť. Samozrejme, v niektorých prípadoch sa to ovplyvňuje ťažšie, no my vám prinášame tipy, ktoré vám zaručene pomôžu. S dobrým imunitným systémom máte vyhraté. Preto to nepodceňujte a dôkladne sa oňho starajte.

Väčší príjem vitamínov

Základom všetkého je, aby ste konzumovali čo najviac vitamínov. Tie môžete prijímať z prirodzených zdrojov. Medzi tie patrí zelenina a ovocie. Veľa vitamínov sa však nachádza napríklad aj v rybách alebo vláknine. Skvelým riešením sú výživové doplnky. V súčasnosti totiž veľa ľudí trpí nedostatkom vitamínu D. Ten má za úlohu podporovať imunitný systém a ochrániť vás tak od možných infekčných ochorení. Výborným riešením je vitamín D3. Tento doplnok stravy je maximálne bezpečný a prináša množstvo zdravotných benefitov, ktoré sú značné už po prvom použití. Základom všetkého je pestrá strava, ktorá je doplnená o vitamíny a výživové doplnky.

Pite dostatok vody

Dôležité je, aby ste dodržiavali pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Nahradiť to môžete bylinkovým alebo zeleným čajom. Neodporúča sa piť sladené nápoje, pretože tie môžu škodiť zdraviu. Pitný režim by ste mali dodržiavať aj z toho hľadiska, aby ste počas dňa vládali vykonávať rôzne fyzické aktivity. Váš imunitný systém sa dokáže aj takýmto spôsobom posilniť. Stiahnuť si môžete aj aplikáciu do mobilu, ktorá vám pripomenie, že sa máte napiť.

Publikované: 12. 09. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková