Pripravte sa na jarnú sezónu behu

Pre všetkých milovníkov športu a pohybu je marec významným a kľúčovým mesiacom v roku. Prečo je tomu tak? Odpoveď je skutočne veľmi jednoduchá. Marec má svoju dôležitosť v životoch všetkých, ktorí obľubujú športovanie, pretože vítame jar. Zimné, chladné, sychravé počasie pomaly odchádza a nahrádza ho čoraz viac slnečných dní. S krajším počasím sa všetko darí lepšie a energia s chuťou hýbať sa prichádzajú omnoho prirodzenejšie. Ako ste na tom s prípravou na jarnú bežeckú sezónu?

Máte pripravenú všetku potrebnú výbavu?

Skôr než sa vydáte na športovanie do jarnej prírody, uistite sa, že máte všetku potrebnú výbavu. Netreba zabudnúť na dôkladnú kontrolu bežeckej obuvi. Jar je ten správny čas na výmenu trailových tenisiek do zimného terénu za tie klasické. Precízne skontrolujte, či sú vaše tenisky na behanie do teplého počasia v žiaducom stave, či vás niekde netlačia alebo nie sú poškodené. Nová motivácia k pohybu občas pramení aj z nákupu nových tenisiek či oblečenia na cvičenie. Ak uznáte kúpu napríklad nových bežeckých legín, urobte si radosť a nakopnite aj týmto spôsobom svoju motiváciu k behu. Nezabudnite skontrolovať aj ostatnú výbavu na beh.

Nový hudobný playlist dokáže skvelo namotivovať

Tým správnym športovým oblečením a obuvou príprava na jarnú sezónu behu nekončí. Jar je prísľubom novej energie. Všetko sa prebúdza a nahrádza to staré. Ak k behu počúvate obľúbené playlisty s hudbou, vytvorte si nový. Nahraďte tak zaužívané songy, na ktoré ste zvyknutý, za nové. Nová hudba vás zaručene nakopne k želaným športovým výkonom.

Pripravte svoju kondíciu na beh prechádzkami

Ak ste počas zimy neboli až natoľko športovo aktívny v porovnaní s množstvom pohybu, ktorý plánujete opäť začať robiť na jar, tak je to úplne v poriadku. Spočiatku sa môže zdať, že vás vaša kondícia úplne sklame, treba si však dať čas a byť trpezlivý. Po určitom čase sa opäť telo vráti k svojej obvyklej kondícií. Môžete si pomôcť i predprípravou vo forme prechádzok niekoľkokrát v týždni, ktoré sa dajú hravo striedať i s rýchlou chôdzou. Ako je na tom vaša príprava na jarné obdobie? Pevne dúfame, že sa už tešíte na šport počas jarných slnečných dní.

Publikované: 23. 02. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková