Prečo je dentálna hygiena tak dôležitá?

V súčasnej dobe si veľa ľudí uvedomuje, že je starostlivosť o zuby veľmi dôležitá, a preto nepodceňujú ani dentálnu hygienu. Čo si vôbec pod takým termínom predstaviť? Naozaj by ste si mali čistiť zuby po každom jedle? V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, čo je to dentálna hygiena. Dentálna hygiena je v podstate preventívny výkon, ktorého cieľom je odstrániť zubný kameň, povlak na zuboch, ale aj ďalšie nečistoty, ktoré sa nachádzajú v dutine ústnej. Správnou starostlivosťou o zuby znížite riziko infekcie a parodontitídy, rovnako tak budete predchádzať zubnému kazu, ktorý má práve bakteriálny pôvod.

Ako často chodiť na dentálnu hygienu?

Ak vás teda dentálna hygiena zaujíma, no ešte ste na ňu ani neboli, mali by ste si nájsť vhodné centrum alebo odborníka, ku ktorému budete pravidelne chodiť. Preventívne sa odporúča raz za šesť mesiacov, teda dvakrát do roka. Veľkou výhodou je, že sa naučíte používať medzizubné kefky a zubné nite, aby ste tak predchádzali zubným kazom v zadnej časti ústnej dutiny. Raz za pol roka sa odporúča odstrániť medzizubné nánosy, čo má práve na starosti dentálna hygiena. Pravidelnosť je naozaj dôležitá, pretože potom sa dostaví želaný efekt.

Kam na dentálnu hygienu v Košiciach?

Ak hľadáte odborníka, ktorý ponúka dentálnu hygienu v Košiciach, určite zavítajte na kliniku Happy Dent s.r.o., ktorá sídli vo štvrtom poschodí košickej budovy Aupark Tower - Medicínske Centrum. Portfólio služieb je vskutku široké. Vedľa dentálnej hygieny vám poskytne komplexnú vstupnú prehliadku, ošetrenie zubného kazu či koreňových kanálikov, ošetrenie v narkóze, implantológiu, dentoalveolární chirurgiu a detskú stomatológiu. Ďalej súčasťou kliniky je úsek s protetickou stomatológiou a bielením zubov. Záleží len na vás, čo potrebujete so svojím chrupom urobiť.

Publikované: 11. 12. 2019

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková