Zariaďte si obývačku v boho štýle

Patríte medzi milovníkov boho štýlu? Boho interiérový štýl je známy pre svoju útulnú atmosféru, živé farby a slobodu v kombinovaní. Vytvorí nielen miestnosť, ktorá je dokonalá na relax, ale myslí tiež na komfort a pocity harmónie.

Odhaľte svojho kreatívneho duchu

Pri boho štýle sa nemusíte držať na pomyselnej uzde. Naopak, riadi sa heslom “viac je v skutočnosti viac.” Preto sa nebojte kombinovať nábytok, šialene vyzerajúce vankúše alebo na stenu zavesiť zaujímavú vzorovanú tapetu. Tapeta sa nielenže aplikuje jednoducho, ale dodá interiéru na výnimočnosti. Ani dekoráciám sa medze nekladú. Môžete siahnuť po nádhernej váze, soche alebo po obraze, ktorý esteticky doplní každú miestnosť.

No a pokiaľ sa neradíte medzi maximalistov, ale obľubujete skôr minimalistické interiéry, ani v tomto prípade sa nemusíte hneď pozerať po inom interiérovom štýle, boho štýl si totiž rozumie aj s minimalizmom.

Voľte svetlý nábytok, vyhýbajte sa tmavému

Ideálnou voľbou do obývačky v boho štýle je drevený nábytok v svetlých odtieňoch alebo v bielej farbe. Vďaka nemu totiž interiér pôsobí vzdušne a čisto.

Svetlý nábytok doplnia parkety vo farbe jaseňa. Zaujímavý kontrast získate aj v prípade, siahnete po parketách v dubovom odtieni. Môžete sa rozhodnúť pre klasické drevené parkety, ktoré do miestnosti vnesú trochu prírody alebo po ich vierohodnej imitácii.

Parkety nezabudnite doplniť o vhodný kusový koberec do obývačky. Boho štýl miluje všetky prírodné odtiene, preto sa nebojte kombinácii hnedej, žltej alebo oranžovej. V boho obývačke zažiari aj jednoduchý béžový koberec s dlhým alebo krátkym vlasom.

Ozdobte obývačku rastlinami

K boho štýlu neodmysliteľne patria rastliny. Dodajú miestnosti tie správne vibrácie a zaplnia časti, ktoré vyzerajú prázdno. Na svoje si prídu aj “nerastlinné” typy. Stačí si iba vybrať také, ktoré si nevyžadujú príliš veľa starostlivosti.

Publikované: 14. 08. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková