Zlaté verzus strieborné luxusné šperky – ktoré zvoliť?

Kupujete si nový šperk pre seba, prípadne ho chcete niekomu darovať? Možno sa rozhodujete medzi zlatými a striebornými šperkami. Poradíme vám, aké výhody a nevýhody jednotlivé typy prinášajú a kde zohnať najlepšie luxusné šperky. Šperky sú už od nepamäti jedným zo základných doplnkov ženy. Každá žena má vo svojej šperkovnici hneď niekoľko rôznych náušníc, náramkov, náhrdelníkov, prsteňov či iných typov šperkov. Na šperkoch sa nešetrí, luxusné šperky vás predsa majú v skvelom svetle prezentovať, čo lacné a nekvalitné šperky nedokážu. Predtým, ako sa teda vôbec začnete rozhodovať medzi zlatými a striebornými šperkami, vyberte si vhodnú značku šperkov, ktorá bude zárukou kvality. Takou je brand TOUS – španielska firma s tradíciou od roku 1920. Jej šperky sú známe po celom svete, vynikajú svojím unikátnym dizajnom a vysokou úrovňou kvality a precízneho spracovania. S takto kvalitnými šperkmi rozhodne zažiarite.

Zlaté šperky

Zlato je už odjakživa najpopulárnejším materiálom na výrobu šperkov a jeho popularita pretrváva dodnes. Hlavnou výhodou zlata je jeho vysoká kvalita a tvrdosť, ktorá mu zaručuje vysokú odolnosť. Práve vďaka nej sú zlaté šperky vhodné na dlhodobé každodenné nosenie. Zlato si počas rokov drží svoju pôvodnú farbu, mimochodom, v dnešnej dobe sa dá zohnať zlato s rôznymi farebnými odtieňmi. Samozrejme, v obľúbenosti stále vedie klasické žlté zlato, no ľudia po celom svete si začínajú obľubovať aj moderné ružové či biele zlato. Pri výbere zlatých šperkov je potrebné dbať na jeden hlavný údaj – počet karátov. Ten hovorí o kvalite a rýdzosti zlata. Totiž, takmer všetko voľne predajné zlato nie je čistým zlatom, k zlatu sa primiešavajú ďalšie kovy. Úplne rýdze zlato, bez akýchkoľvek prímesí, má 24 karátov. Takéto zlaté šperky však u nás takmer nedokážete zohnať. Najčastejšie sa stretnete so šperkami zo 14 a 18 karátového zlata.

Strieborné šperky

Striebro je po zlate druhým najobľúbenejším materiálom na výrobu šperkov. Strieborné šperky sú lacnejšie ako zlaté a strieborná farba sa často ľahšie kombinuje s rôznymi outfitmi a perfektne ladí so všetkými farbami pokožky. Nevýhodou striebra je však jeho nižšia trvanlivosť. Strieborné šperky by ste nemali nosiť každý deň, keďže striebro časom začína oxidovať a černieť. Strieborné šperky síce sú potiahnuté vrstvou chemikálie, ktorá oxidácii zabraňuje, no ak ich nosíte každý deň, vrstva sa začne ničiť a striebro bude oxidovať. V ponuke TOUS nájdete veľké množstvo originálnych zlatých a strieborných šperkov. Je len na vás, aký typ uprednostníte, v žiadnom prípadne však nespravíte chybu. Tak spravte sebe alebo svojim blízkym radosť a vyberte si štýlové šperky z ponuky TOUS!

Publikované: 30. 08. 2019

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková