Cena zlata opäť rastie. Darujte si ako rodina k Vianociam finančnú istotu

Trhy sa zmietajú vo finančnej neistota a inflácia ukrajuje z našich životných úspor. Napriek tomu stále dokážeme nájsť na trhu investíciu, ktorá je stávkou na istotu. Je ňou zlato. Cena zlata rastie a investičné zlato v podobe zlatých tehál rozhodne nie je iba investíciou pre bohatých.

Investičné zlato v podobe zlatých tehál môže vlastniť aj vaša rodina

Nemusíte mať na účtoch milióny, aby ste mohli vhodne investovať do zlata. Investičné zlaté zliatky sa predávajú už od hmotnosti 1 gramu a ukladať majetok do zlata je možné aj po menších čiastkach. Dôležité však je vybrať si správne zlato aj predajcu. Len tak nenakúpite zbytočne draho a kúpite zlato s dobrou likviditou, ktoré od vás vykúpi ktorýkoľvek obchodník.

Cena zlata sa u jednotlivých obchodníkov líši. Môže to byť až o 10 %, čo je veľmi veľa. „Zliatok z rovnakej rafinérie, rovnakej hmotnosti a rovnakej rýdzosti by mal mať v rovnakej predajnej lokalite aj rovnakú predajnú cenu.“ Hovorí Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz. Práve u tohoto obchodníka nakupujú nielen Češi, ale aj Slováci veľmi kvalitné zliatky zo švajčiarskych rafinérií, naviac za výborné ceny.

Slováci veľmi často mieria za nákupmi investičného zlata do Čiech

Žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme zlatých tehál nevyrába. Medzi producentmi svetovo uznávaných zlatých tehličiek nepatrí ani žiadna slovenská mincovňa. V Českej republike je však kvalitnejšia a väčšia ponuka investičných zlatých zliatkov. Najčastejšie sa jedná o zlaté zliatky z uznávaných švajčiarskych rafinérií. Zlate-mince.cz ponúkajú zlaté zliatky za výborné ceny, s garantovanou pravosťou a od prestížnych rafinérií aj na e-shope. Vďaka tomu môžete do zlatých zliatkov investovať pravidelne, bez nákladov naviac. Nákup zlata cez e-shop je pritom bezpečný a veľmi používaný.

Prečo investovať do zlata?

Cena zlata dlhodobo rastie. Ako investícia sa odporúča hlavne pre dlhodobé zaistenie hodnoty majetku pred stratou jeho hodnoty kvôli výkyvom na burzách, či z dôvodu inflácie. Cenu zlata zvyšuje aj jeho nedostatok. Ložiská sú takmer vyťažené, nové v rovnakej kvalite zatiaľ nie sú objavené. Majetok v zlatých tehlách je dobre predajný. Jeho cenu neovplyvňuje ani geografia, ako je tomu napríklad u nehnuteľností. Majetok uložený v zlate si jednoducho prenesiete kamkoľvek.

Publikované: 22. 12. 2023

Kategória: Kariéra a financie

Autor: Pavlína Pospíšilová