Pomoc, páči sa mi kolega z práce

Nastúpila ste do novej práce? Alebo sa v tej vašej objavil niekto nový, ktorý vám je sympatický? Posledné prieskumy ukazujú, že nie je nič neobvyklé, že vzájomné sympatie na pracovisku sú celkom bežné. Je to niečo, čo ľudia podnikajúce z domova riešiť nemusia... Páči sa vám kolega z práce? Potom máte niekoľko možností.

Buďte vernú priateľkou alebo manželkou

Toto odporúčame. Je potrebné si uvedomiť, že zatiaľ čo s vaším partnerom alebo manželom žijete niekoľko rokov, v práci ste stretla niekoho, koho poznáte len pár týždňov. Je jasné, že pocity sú tu úplne iné. Ostatne stačí zaspomínať, že niečo podobné ste zažívala aj s vaším súčasným partnerom. Teraz už je to skôr pocit oddanosti, než prvotné zamilovanosť. A to je úplne normálne. Odolajte a buďte verná.

Neškodné sympatie nemusí vadiť

Zistila ste, že aj vy ste danému kolegovi sympatická? Potom môžu byť sympatie vzájomné. Ak sú neškodné, nie je to nevyhnutne na škodu. Máme na mysli kamarátsky vzťah, ale aj ľahké flirtovanie. Keď je všetko v medziach, v ktorých to tiež zostane, nie je dôvod sa znepokojovať. Navyše to môže podporiť aj vašu pracovnú morálku. Do práce sa kvôli kolegovi tešíte, rovnako ako sa v jeho prítomnosti cítite dobre. Je dokázané, že dobrý kolektív má na pracovný výkon skutočne veľký pozitívny vplyv.

Chcete vzťah posunúť ďalej?

Ak ste nezadaná, nemusí to byť zase až taký problém. Zvlášť, keď je nezadaný aj on. Ak to nijako neodporuje pracovnom smerniciam, môžete to spolu skúsiť. Pamätajte však na možné následky. Nie vždy také pracovné vzťahy vyjdú a tak po niekoľkých mesiacoch sa začnete nenávidieť. Dôjde k úplne opačnej situácii, než je popísaná vyššie. A tá sa podpíše aj na vašej produktivite. A čo keď chcete danej sympatie posunúť ďalej, aj keď ste obaja zadaní? Podľa štatistík to tiež nie je nič výnimočné. Konkrétne morálne posúdenie však v tomto prípade necháme na vás, a samozrejme tiež na ňom.

Publikované: 02. 11. 2019

Kategória: Vzťahy

Autor: Tereza Havelková