Mačací pazúr - vilcacora: Aké výhody pre zdravie ponúka posvätná rastlina Inkov?

Mačací pazúr, známy v liečivých kruhoch ako vilcacora, je posvätnou rastlinou Inkov. Táto popínavá liana pochádza z dažďových pralesov Amazónie a dosahuje výšku až 30 metrov. Stala sa predmetom záujmu vďaka svojim údajným zdravotným prínosom. Je cenená nielen pre svoju históriu spojenú s indiánskou tradíciou, ale aj pre obsah mnohých dôležitých alkaloidov, ktoré sa vyskytujú najmä v kôre tejto rastliny.

Čo je to mačací pazúr (vilcacora)?

Ako už zaznelo v úvode, vilcacora, známa tiež pod názvom Una de gato (Mačací pazúr), je popínavá drevitá liana rastúca v dažďových pralesoch Amazónie. Názov "Mačací pazúr" pochádza od tŕňov, ktorými sa výhonky rastliny prichytávajú na okolitý porast. Táto rastlina bola pre Inky posvätná a využíva sa najmä na posilnenie imunitného systému. Vilcacora má široké spektrum využitia a je cenená pre svoje antioxidantné vlastnosti.

Na čo sa vilcacora používa?

Vilcacora má široké spektrum využitia. Táto rastlina je známa svojim prínosom v boji proti rôznym ochoreniam vrátane rán, zápalov, reumatizmu, žalúdočných vredov, rakoviny a ochorení spôsobených parazitmi (virózy, mykózy, kandidózy). Vilcacora je taktiež známa pre svoju schopnosť posilniť obranyschopnosť organizmu.

Prírodný doplnok stravy s vilcacorou od Naturvity

Jedným z odporúčaných prírodných doplnkov stravy s obsahom Vilcacory je výrobok od českej firmy Naturvita. Táto spoločnosť prináša kvalitné a účinné produkty, ktoré vychádzajú z liečivých rastlín a prírodných látok.

Vilcacora značky Naturvita obsahuje 333 mg Vilcacory (Uncaria tomentosa) v jednej tablete. Vďaka odporúčanému dávkovaniu 3 tabliet denne môžete ľahko začleniť tento prírodný doplnok stravy do svojho každodenného režimu a podporiť svoje zdravie.

Vilcacora je skutočne fascinujúca rastlina s bohatou históriou a mnohými zdravotnými prínosmi. Pre tých, ktorí hľadajú prírodnú cestu k posilneniu imunitného systému a boju proti rôznym ochoreniam, môže byť skvelým doplnkom stravy.


Publikované: 04. 12. 2023

Kategória: Zdravie

Autor: Zuzana Čechová