Mobilná klimatizácia do bytu: Dobrá voľba, alebo ďalší zbytočný spotrebič?

Horúce letné mesiace klopú na dvere a väčšina populácie si ich bude užívať naplno. Problém nastáva vo chvíli, keď je v interiéri "horúco ako blázon" a nedokážu s tým nič urobiť ani predokenné žalúzie. Ponúka sa síce riešenie v podobe splitové klimatizácie, ale čo keď si ju nemôžete dovoliť alebo sa nechcete púšťať do stavebných úprav? Ďalšou možnosťou sú mobilné klimatizácie - predstavujú oveľa efektívnejšie alternatívu ochladzovače vzduchu, avšak sú aj výrazne drahšie. O ich výhodách a nevýhodách sa dočítate v tomto článku.

Prečo si mobilný klimatizáciu zaobstarať?

Mobilná klimatizácia je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje okamžite vyriešiť prehrievaniu interiéru a z nejakého dôvodu nemieni investovať do nástennej klimatizácie. Nespornou výhodou mobilný "klimošky" je možnosť okamžitého presunu na iné miesto. Zariadenie je často vybavené kolieskami, vďaka ktorým je premiestnenie jednoduché. Rovnako jednoduché je aj uvedenie do prevádzky. Stavebné úpravy nie sú potrebné, stačí stlačiť príslušné tlačidlo a užívať si ochladeného vzduchu. Ďalšou veľkou výhodou mobilné klimatizácie je výrazne nižšia cena oproti klimatizáciu nástenné. A tiež to, že po skončení sezóny zariadenie jednoducho odpraceme niekam bokom. Ďalšie tipy ohľadom mobilné klimatizácie nájdete tu.

Prečo si mobilný klimatizáciu radšej nepořizovat?

Nie je všetko zlato, čo sa blyští a výnimkou nie je ani mobilné klimatizácie. Za výpočtom výhody musí nutne nasledovať tiež negatíva. Tým zásadným je fakt, že sa zariadenie nezaobíde bez vývodu horúceho vzduchu. K tomu obvykle slúži rúra, ktorá sa vedie cez okno smerom von. Kvôli toho nie je chladenie tak efektívne ako v prípade nástennej klimatizácie, pretože cez pootvorené okno prúdi dovnútra späť teplo. Jedinou možnosťou, ako tomu predísť, je vybudovať ventilačné otvory. Niekomu môže vadiť tiež vyššia hlučnosť či to, že mobilný klíma zaberá miesto na podlahe. Najtichší mobilné klimatizácie nájdete pod značkou REMKO.

Rozhodli ste sa pre nákup?

Mobilná klimatizácia značiek DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a Dantherm nájdete v e-shope špecializovaného predajcu EPROFI.CZ. Okrem iného ponúka aj kvalitné ventilátory a široký sortiment profi i hobby techniky, v ktorom nechýba napr. Vibračné dosky a ubíjačky, stavebné miešačky a stavebné píly.

Publikované: 14. 08. 2021

Kategória: Bývanie

Autor: Tereza Havelková