Vlasová mezoterapia je modernou formou liečby vypadávania vlasov

Vypadávanie vlasov trápi veľké množstvo ľudí. Často spanikárime zbytočne. Nie vždy totiž ide o stav, ktorý by nasvedčoval skutočnému problému. Tradične nám vlasy vypadávajú viac na jeseň. Ženám padajú vlasy po pôrode. Vlasy nám tiež môžu padať po podaní niektorých liekov. Muži majú tú smolu, že androgénna alopecia je u nich daná geneticky. Čo robiť, keď máme pocit, že nám vlasy vypadávajú príliš a chceme proti tomu niečo urobiť?

Určite nám príliš nepomôžu žiadne babské rady

Vlasová pokožka samozrejme ocení kvalitné vitamíny podávané zvnútra, aj vonkajšiu starostlivosť, ale táto amatérska aplikácia máva minimálny či žiadny efekt. Dokonca sa dokáže prejaviť úplne opačne. Liečba vypadávania vlasov patrí do rúk odborníkom. Tých nájdete v inštitúte zdravia a krásy FRAIS. Práve tu môžete podstúpiť liečbu vypadávania vlasov, ktorou je vlasová mezoterapia.

Liečba vypadávania vlasov môže mať viac podôb

V inštitúte FRAIS vám vedia poradiť, ktorá liečba vypadávania vlasov bude práve pre vás najvhodnejšou a rovno ju aplikovať. Veľmi úspešnou je mezoterapická liečba podávaním roztokov, či jej variácia obohatená o krvnú plazmu. Lieči sa tiež fibroplastami a kmeňovými bunkami. Účinnosť týchto metód spočíva predovšetkým v priamej aplikácii účinných látok k vlasovým korienkom. Ak nám začnú vlasy padať a rednúť, je veľkým rizikom spoliehať sa na to, že sa vlasy opäť spamätajú. Preto je pri strate vlasov a ich nadmernom padaní, či pri pomalom raste, ideálnou voľbou vlasová mezoterapia. Pokiaľ už vlasy trvalo chýbajú, vrátane vlasových korienkov, existuje ešte ďalšia možnosť – tou je transplantácia vlasov.

Ako vypadá liečba vypadávania vlasov?

Vlasová mezoterapia je asi 30 minútovým zákrokom. Ide o neinvazívny bezbolestný zákrok, aj keď vlasová pokožka môže byť po aplikácii pár hodín citlivejšou. Je potrebné sa vyhnúť slniečku a 24 hodín si neumývať hlavu. Jeden zákrok však nebude dostatočným. Ideálne je zopakovať ho 3× až 4× v rozmedzí maximálne deviatich týždňov. Už po druhom zákroku je efekt viditeľným, vlasy prestávajú vypadávať, sú pružnejšie, pevnejšie a lesklejšie.

Publikované: 23. 04. 2021

Kategória: Zdravie

Autor: Tereza Havelková