Ako dať po náročnej zime do poriadku vašu pleť?

Zima je nepríjemná nielen pre chlad, ale aj množstvo ďalších negatívnych faktorov. Nedostatok svetla, vitamínov, zmeny teploty - to všetko nepriaznivo ovplyvňuje nielen stav mysle, ale aj náš organizmus, primárne pokožku tváre.

Samozrejme, aj zimné obdobie má pri starostlivosti o pleť svoje výhody, pretože tu môžete vykonávať rôzne kozmetické procedúry, ako je napríklad odstránenie kožných výrastkov, po ktorých sa nemusíte báť silného vplyvu slnečných lúčov.

Avšak, po zmene ročného obdobia treba pripraviť pleť na príchod toho ďalšieho. Ako?

Na jar je dôležitá hydratácia

Hlavnými nepriateľmi pokožky, pred ktorými niet počas zimy úniku, sú kúrenie a všetky druhy ohrievačov a klimatizácií. Vďaka suchému a horúcemu vzduchu je pokožka vysoko dehydratovaná, má zvrásnený, hrboľatý vzhľad a škaredý zemitý odtieň a na dotyk je drsná.

Krásna pokožka = zvlhčená pokožka. Zvlhčovanie rieši väčšinu problémov s pokožkou: dodáva tvári žiarivú farbu, vyhladzuje jemné vrásky, robí pokožku pevnou a napnutou. Takže s príchodom jari pleť poriadne hydratujte.

Dodajte jej vitamíny

Nielen telu, ale aj pleti, z ktorej ste pre lepší vzhľad odstránili bradavice, treba dodať potrebnú dávku vitamínov. Na to sú ideálne rôzne séra. Sérum sa najlepšie nanáša na noc na vyčistenú tvár alebo pod krém. Ak dávate prednosť použitiu séra pod krém, mali by ste zvoliť krém aj sérum rovnakej značky - efekt bude viditeľnejší.

Nezabudnite pleť prekrviť masážou a poriadne sa o ňu starať, pretože aj naďalej bude pod rúškom trpieť.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Móda a krása

Autor: Tereza Havelková