Chystáte sa na turistiku? Na tieto veci by ste mali myslieť

Nech už sa chystáte na turistiku v akomkoľvek počasí, vždy by ste mali mať so sebou zabalené aj nejaké oblečenie na viac. Nikdy totiž neviete, čo vás prekvapí a preto sa odporúča, aby ste boli pripravení na skutočne čokoľvek. To však nie je všetko. Ak chcete mať turistiku, ktorá bude prebiehať čo najviac bezpečne, inšpirujte sa našimi tipmi, ktoré skutočne oceníte. Ide totiž o veci, na ktoré by ste mali myslieť. Predsa len, turistiku chcete zažiť bez akýchkoľvek zbytočných problémov. Z tohto dôvodu myslite najmä na bezpečnosť a neváhajte si so sebou zobrať aj veci na viac. Je to určite lepšie, ako keby vám niečo malo chýbať. Ako dobre viete, na turistike to zoženiete už len ťažko.

Sprej proti medveďom

V lese sa môžete stretnúť s akýmikoľvek zvieratami. Niektoré sú milé, no stretnúť môžete aj agresívnych medveďov. Práve preto by ste mali byť vybavený aj produktom, ako je píšťalka, prípadne sprej na medvede. Aj keď idete do oblasti, kde v poslednej dobe nehlásili výskyt takýchto zvierat, určite buďte pripravení na všetko. Skvelou prevenciou je aj to, ak idete na túru s niekým a nie sám.

Dostatok vody a jedla

Aj napriek tomu, že na vysokohorských oblastiach bývajú reštaurácie, kde si môžete pochutnať na skvelom jedle, neváhajte si zobrať niečo so sebou. Predsa len, budete tak mať možnosť ušetriť množstvo peňazí a zároveň budete mať istotu v prípade, že by bola nejaká z reštaurácií nečakane zatvorená. Samozrejme, myslite aj na pitný režim. Počas turistiky by ste totiž mali vypiť ešte o čo si viac vody. Preto si so sebou zoberte radšej väčšie množstvo. Zabúdať by ste nemali ani na oblečenie na viac. Môže vás totiž zastihnúť dážď, prípadne búrka. Preto si so sebou zbaľte ešte vetrovku, ktorá je vhodná do akéhokoľvek počasia, prípadne náhradné ponožky. Ani neviete ako a zídu sa vám. Nezabúdajte na pokrývku hlavy. Tá je dôležitá najmä pri slnečnom počasí, keďže vo vysokohorských oblastiach je silnejšie UV žiarenie.

Publikované: 03. 01. 2023

Kategória: Cestovanie

Autor: Tereza Havelková